Červenec 2012

omluva?

27. července 2012 v 23:02 | No.929 599
ahzdravim ctenare i kolemjdouci,

opet mi vypadl net a nevim na jak dlouho, takze omluvte mou absemci.edd
d
f
jaz mi zase naskoci, tak se ozvu, do te doby se mejte dobre
?pp

ps:omlouvam se za pravopis, ale jsem tu z mobilu

Proč???

22. července 2012 v 20:24 | No.929 599 |  Téma Týdne

Ptám se proč? Proč být optimista? Proč pořád věřit, že jsem svým pánem a nic mě neovlivňuje? Proč věřit, že nejsem otrok?

Vždyť o našich životech rozhodují jiní. Když se podívám na masy lidí, tzn. na společnost, stejně vidím ovečky..jeden řeší to, jak zplatit půjšku bance a jiná slečinka si ve své zmalované hlavince čubky vymyslí, že jsi půjde koupit luxusní kabelku. Celý den stráví nakupováním a ten kousek času jí zbyde na upravování se a postávání před zrcadlem, aby byla "cool" slečinka....

Když půjdu do hospody, uvidím bandu dědků pokuřujucích a popíjejících pivo. Tlachají, jak nemožná je tahle vláda, ale stejně s tím nic neudělají, nejedou na demonstrace, "protože se jim tam nechce", nebo "nemají čas", což v překladu znamená: Jsem příliš pohodlný, abych něco dělal.

Když se půjdu podívat do oken rodiných "baráků" uvidím celou rodinu, jak sledují "televizní zpravodajství televize Nova". Bez urážky, tohle jsou zprávy pro kretény. "pantáta" si zanadává na zlého kadáfího a pochválí "rebely", nebo NATo, jak to krásně vyřešilo.

Když jedu kolem silnice, nebo na ulici, pořád mě někdo láká, abych něco koupil. Proč? Já nic kupovat nechci!

Nekoupíš si to? Kup si to, budeš cool! Kup si to, budeš svobodný! Buď jako Spider- Man! Kup si jeho parádní oblek!
:-D a nejhorší je, že na to lidi skáčou.

Tak proč mám být optimistou?Společnost ti přikazuje jim být. Jinak jsi bručoun co nenávidí svět. Věřte mi, tak to není. Pesimisté jsou prostě jenom zhnusení realitou světa. Nic víc. I oni doufají.

No.929 599

Mám chuť na cígo...no co, budeme si s kámošem kupovat elektronické...

PS: Nevím, jastli tu budu, jedu na týden za bratrancem..ale možná ano:)
PSS: Tak tohle je slušná zpatlanina. No to je jedno, pustím to do oběhu.

II. Nové světové Impérium

19. července 2012 v 8:31 | No.929 599 |  Korporatokracie
I. díl zde.

Takže, pokud máme takové impérium, pak musíme mít také imperátora, že? Vždy mě nejvíce rozesměje zpráva, že "nejmocnější muž planety", Obama bla, bla, bla...Obama, ani žádný jiný prezident nemůže být imperátor, protože imperátor není volený, nemá omezené funkční období, no a nikomu se nezpovídá, takže kdo jiný je tedy imperátor?

Máme tady vlastně ekvivalet imperátora, jsou to lidi, kteří ovládají velké firmy, korporace, no a tento systém se nazývá korporatokracie, což je vláda mocných lidí, šéfů velkých firem....
Tito lidé mají pod palcem média, protože je buď vlastní, anebo je nějak nepřímo ovládají, mají pod palcem politiky, protože financují jejich volební kampaně, typickým příkladem může být strana VV, která se s velkou kampaní proti poitickým dinosaurům vynořila s velkým kapitálem z čista jasna..
Nemají volební období, nikomu se nezpovídají, nejsou voleni.

No a na úplné špičce těchto imperátorů je člověk, u kterého nemůžete přesně říct, zdali pracuje pro vládu, anebo soukromé podniky, máte chlapíka, který vlastní velkou stavební společnost a za chvíli je víceprezident USA, jako například Halliburton.
Takže, vláda, nebo prezident musí poslouchat korporace a zároveň může být vláda sestavena ze soukromníků. Zároveň je politika vlády vymýšlena korporatokracií, je to velmi těžko postihnutelné spojení...

Všichni pracují na jedné věci-maximalizovat zisky, bez ohledu na dopady sociální, nebo ekologické.

Spolu se Světovou bankou a MMF, se korporatokracie snaží o zkoupení všech systémů.

V roce 1999 donutila Světová banka vládu Bolívie zprivatizovat vodovod v jejím 3 největším městě. Již tak chudým místním obyvatelům náhle vyletěli ceny vody závratně vysoko a teprve až po masových demonstracích a sociálních bouřích byla smlouva ze společností BECHTEL, sídlící v USA anulována.

Dále se rozprodávají sociální systémy, například systémy školství, upadá gramotnost...s nevzdělaným a chudým obyvatelstvem jde totiž daleko lépe manipulovat.

Dalším bodem je tak zvaná liberalizace trhu-to znamená, že do země přivezou korporace masy zboží za dobrou cenu a to podrazí nohy lokální ekonomice země a pak si korporace mohou diktovat ceny. Toto se stalo například u nás, viz.supermarkety, ale nejtypičtějším příkladem je Jamajca.

Poté, co jsi tato země vzala půjčky a akceptovala podmínky nadiktované Světovou bankou, ztratila svůj trh s plodinami díky konkurenci ze západu. Dnes je tam nespočet farmářů bez práce, protože nedokáží konkurovat korporacím ze západu.

Další variací je vytvoření mnohých neregulovaných továren, kde lidé pracují v nelidských podmínkách díky špatné ekonomické situaci v zemi a díky neregulované produkci devastují životní prostředí. Příkladem je například Amazonie.
Tyto korporace úmyslně zaplavují životní prostředí tunami toxického odpadu.

Největší žalobou za znečištění životního prostředí v historii je dnes žaloba 30.000 lidí z Amazonského Ekvádoru proti společnosti Toxico. Podle odhadů vypustili u pobřeží Aliašky 18x více chemikálií, než bylo povoleno. Toto nebyla nehoda, udělali to schválně, aby nemuseli platit za likvidaci.

Světová banka prohlašuje, že pomáhá chudým zemím. Ve skutečnosti dělá opak. V 60.tých letech donutila Ekvádor Světová banka k velké půjčce. Co si myslíte, že se stalo pak? Za následujících 30.let se zvýšila míra chudoby z 50%, na 75%. Nezaměstnanost stoupla z 15% na 70%. Veřejný dluh se z 260 milionů dolarů zvýšil na 16 miliard. Dodnes má Ekvádor půlku státního rozpočtu vyhrazenou na splacení dluhů.

Myslíte si, že Světová banka je světová? Ne, je Americká, protože USA má právo veta ve všech jejich rozhodnutích. USA totiž do Světové banky investují nejvíce kapitálu. A kde ty peníze vezmou? Uhádli jste. Americká federální banka.

V žebříčku 100 nejlepších ekonomik(Státy i korporace), polovina korporací sídlí v USA. Většina korporací je silnější, než několik významných států světa!
A zatímco se ruší obchodní bariéry, měny procházejí otřesy a jsou manipulovány na nestálých trzích a národní ekonomiky jsou ruinovány ve prospěch otevřeného kapitalismu a korporatokratismu. Impérium se rozrůstá.Budíme se před svou malou obrazovkou...A bavíme se o Americe a demokracii. Není žádná Amerika. Není žádná demokracie.Existují pouze IBM, ITT, ATandT, a DuPont, Union Carbide a Exxoun. To jsou mašinérie dnešního světa!


Světa se zmocňuje hrstka obchodních mocností, která dominuje zdrojům, které otřebujeme k přežití a zároveň kontroluje peníze, které potřebujeme k jejich získání. Konečným výsledkem bude světový monopol založený ne na lidském životě, ale finanční a korporátní moci. A jak roste nerovnováha, stále více a více lidí začíná být zoufalých. Proto musela vládnoucí elita zavést nový způsob, jak se vypořádat z každým, kdo bojuje proti jejich režimu. A tak vznikl terorista....o tom ale až v dalším díle.

No.929 599

Wikipedia: comma definitio
TOPlist

Díl II.největší podvod lidstva- Waterloo trochu jinak

11. července 2012 v 18:52 | No.929 599 |  Banky a jejich moc

Ták a je tu další článek na téma rodiny Rotchildů. Lehce navazuje na první díl.

Asi jste všichni slyšeli o bitvě u Waterloo, že ano? Napoleon prohrál a s ním i celá Francie. Málokdo však již ví, že neprohrála jenom Francie, nýbrž i Anglie. Ano i vítěz může prohrát, dostane-li se do spárů bankéřů a podvodníků. Nebudeme si připomínat, že tato rodina bankéřů financovala obě válčící strany a že dluh byl obrovský a přejdeme k samotnému podvodu.

Fáze I.
Bitva u Waterloo trvala pouze jeden den. Zprvu to vypadá, že Napoleon vyhraje a tak první vojenský posel informuje Britskou vládu o pravděpodobném vítěztví Napoleona. Ta však čeká na potvrzení.
Fáze II.
Po příjezdu Prusů na bojiště se karty začínají obracet proti Napoleonovi. Posel Nathana Rothschilda už však na nic nečeká a pádí do Anglie za Anglickou vládou, aby jí řekl, že Anglie prohrála. Ta mu však nevěří a tak spěchá do banky vlastněné Rotchildovými, kde mezi lidmi rozšíří paniku.
Banka začala ve velkém prodávat své akcie, angličané se dostali do prodejního šílenství, chtěli se zbavit svých bezcených Anglických peněz.
Fáze III.
Poté Rotchildové počkali, až se akcie, které prodali vlivem strachu před Napoleonem smrsknou na halíře a pak odkoupili Anglii zpět skoro zadarmo!

Takže, nejprve za určitou částku akcie prodali a pak vlivem lži akcie odkoupili prakticky zadarmo:)

Výsledek podvodu:
Majetek Rotchildů se zvětšil 20x(!).

Dodnes Britové splácí dluh Rotchildům.


Tak hezký večer, No.929 599:)
TOPlist

Přidej, přidej, přidej!

6. července 2012 v 21:27 | No.929 599 |  Společnost, Úvahy
Ahoj,
Předem se omlouvám za svou neaktivitu, ale neustále mi vypadával net, a tak nezbývá doufat, že mi zase v polovině článku neklekne.

Pár dnů před vysvědčením se konal sportovní den. Malí caparti tu soutěžili v běhání a házení míčkem, hodu míčem na koš a ostatníma krávovinama. Byl konec školního roku a celá naše třída, tak jako mnoho dalších se poflakovali po škole, byla to taková malá anarchie. Já byl dole v tělocvičně a spolu s dalšími 3mi kluky ze třídy hrál basket, načež si mě odchytla učitelka se slovy: Pojď Kubo, ty jsi takový inteligentní, pomůžeš mi. No a tak jsem měřil té budoucnosti národa čas, zatímco ostatní hráli fotbal (Writegirl a spol. ví, ještě se mi smála:D ).

To ale není důležité, důležité je to, co jsem si uvědomil. Žáci první nebo druhé třídy běhali na čas a jejich učitelka po nich při běhu řvala: Přidej, přidej, už ho skoro máš! Na tom by možná samo o sobě nebylo nic špatného, bohužel, její chování je odrazem celé společnosti.

Už od malička jsme vedeni k úspěchům, ke stále lepším a lepším výkonům bez ohledu na to, jak moc to na nás zanechává důsledky. Neustále jenom dřeme, dřeme a dřeme až do úmoru a někdo náš výkon soudí. Může to být škola, rodiče, zaměstnavatel...
Pokud nebudeš dostatečně efektivní, nevadí, na tvoje místo tu čeká 10 dalších uslintaných psů. Pokud nebudeš mít dobré známky, dáme ti zaracha, nedostaneš se na školu, budeš jedním slovem v hajzlu. A když si to tak vezmeš, v hajzlu si pořád.

Je potřeba si položit otázku, je tohle pokrok? Jak to, že nějaký bankéřský zmrd, má miliony a ani nehne prstem?Nebylo by lepší místo té zkurvené soutěživosti raději spolupracovat? Jestliže jsme nejvyspělejší rasou, pak mi teda do prdele řekněte, jak to, že i psi si pomáhají a nesoutěží mezi sebou, nezabíjejí se, co?
Zřejmě u nás nemají takový politicko-korporátní systém, který by je nutil toto dělat. A z kterého ve velkém těží jen hrstka bohatých.

Důsledky tohoto systému vidíme denodeně. Syndromy vyhoření, stres....Stojí to za to?


No.929 599

PS: Řekněte mi, mám dobrý desing blogu, čte se to dobře? Nebo mám přejít na desing, jaký má třeba Lemon. Prosím upřímě.
TOPlist