II. Nové světové Impérium

19. července 2012 v 8:31 | No.929 599 |  Korporatokracie
I. díl zde.

Takže, pokud máme takové impérium, pak musíme mít také imperátora, že? Vždy mě nejvíce rozesměje zpráva, že "nejmocnější muž planety", Obama bla, bla, bla...Obama, ani žádný jiný prezident nemůže být imperátor, protože imperátor není volený, nemá omezené funkční období, no a nikomu se nezpovídá, takže kdo jiný je tedy imperátor?

Máme tady vlastně ekvivalet imperátora, jsou to lidi, kteří ovládají velké firmy, korporace, no a tento systém se nazývá korporatokracie, což je vláda mocných lidí, šéfů velkých firem....
Tito lidé mají pod palcem média, protože je buď vlastní, anebo je nějak nepřímo ovládají, mají pod palcem politiky, protože financují jejich volební kampaně, typickým příkladem může být strana VV, která se s velkou kampaní proti poitickým dinosaurům vynořila s velkým kapitálem z čista jasna..
Nemají volební období, nikomu se nezpovídají, nejsou voleni.

No a na úplné špičce těchto imperátorů je člověk, u kterého nemůžete přesně říct, zdali pracuje pro vládu, anebo soukromé podniky, máte chlapíka, který vlastní velkou stavební společnost a za chvíli je víceprezident USA, jako například Halliburton.
Takže, vláda, nebo prezident musí poslouchat korporace a zároveň může být vláda sestavena ze soukromníků. Zároveň je politika vlády vymýšlena korporatokracií, je to velmi těžko postihnutelné spojení...

Všichni pracují na jedné věci-maximalizovat zisky, bez ohledu na dopady sociální, nebo ekologické.

Spolu se Světovou bankou a MMF, se korporatokracie snaží o zkoupení všech systémů.

V roce 1999 donutila Světová banka vládu Bolívie zprivatizovat vodovod v jejím 3 největším městě. Již tak chudým místním obyvatelům náhle vyletěli ceny vody závratně vysoko a teprve až po masových demonstracích a sociálních bouřích byla smlouva ze společností BECHTEL, sídlící v USA anulována.

Dále se rozprodávají sociální systémy, například systémy školství, upadá gramotnost...s nevzdělaným a chudým obyvatelstvem jde totiž daleko lépe manipulovat.

Dalším bodem je tak zvaná liberalizace trhu-to znamená, že do země přivezou korporace masy zboží za dobrou cenu a to podrazí nohy lokální ekonomice země a pak si korporace mohou diktovat ceny. Toto se stalo například u nás, viz.supermarkety, ale nejtypičtějším příkladem je Jamajca.

Poté, co jsi tato země vzala půjčky a akceptovala podmínky nadiktované Světovou bankou, ztratila svůj trh s plodinami díky konkurenci ze západu. Dnes je tam nespočet farmářů bez práce, protože nedokáží konkurovat korporacím ze západu.

Další variací je vytvoření mnohých neregulovaných továren, kde lidé pracují v nelidských podmínkách díky špatné ekonomické situaci v zemi a díky neregulované produkci devastují životní prostředí. Příkladem je například Amazonie.
Tyto korporace úmyslně zaplavují životní prostředí tunami toxického odpadu.

Největší žalobou za znečištění životního prostředí v historii je dnes žaloba 30.000 lidí z Amazonského Ekvádoru proti společnosti Toxico. Podle odhadů vypustili u pobřeží Aliašky 18x více chemikálií, než bylo povoleno. Toto nebyla nehoda, udělali to schválně, aby nemuseli platit za likvidaci.

Světová banka prohlašuje, že pomáhá chudým zemím. Ve skutečnosti dělá opak. V 60.tých letech donutila Ekvádor Světová banka k velké půjčce. Co si myslíte, že se stalo pak? Za následujících 30.let se zvýšila míra chudoby z 50%, na 75%. Nezaměstnanost stoupla z 15% na 70%. Veřejný dluh se z 260 milionů dolarů zvýšil na 16 miliard. Dodnes má Ekvádor půlku státního rozpočtu vyhrazenou na splacení dluhů.

Myslíte si, že Světová banka je světová? Ne, je Americká, protože USA má právo veta ve všech jejich rozhodnutích. USA totiž do Světové banky investují nejvíce kapitálu. A kde ty peníze vezmou? Uhádli jste. Americká federální banka.

V žebříčku 100 nejlepších ekonomik(Státy i korporace), polovina korporací sídlí v USA. Většina korporací je silnější, než několik významných států světa!
A zatímco se ruší obchodní bariéry, měny procházejí otřesy a jsou manipulovány na nestálých trzích a národní ekonomiky jsou ruinovány ve prospěch otevřeného kapitalismu a korporatokratismu. Impérium se rozrůstá.Budíme se před svou malou obrazovkou...A bavíme se o Americe a demokracii. Není žádná Amerika. Není žádná demokracie.Existují pouze IBM, ITT, ATandT, a DuPont, Union Carbide a Exxoun. To jsou mašinérie dnešního světa!


Světa se zmocňuje hrstka obchodních mocností, která dominuje zdrojům, které otřebujeme k přežití a zároveň kontroluje peníze, které potřebujeme k jejich získání. Konečným výsledkem bude světový monopol založený ne na lidském životě, ale finanční a korporátní moci. A jak roste nerovnováha, stále více a více lidí začíná být zoufalých. Proto musela vládnoucí elita zavést nový způsob, jak se vypořádat z každým, kdo bojuje proti jejich režimu. A tak vznikl terorista....o tom ale až v dalším díle.

No.929 599

Wikipedia: comma definitio
TOPlist
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Writergirl Writergirl | Web | 19. července 2012 v 8:50 | Reagovat

Hele....:D je to dobrý...ale moc jsem to...nepobrala :D to víš máme odlišné mozky :P jinak dneska se loučím ;) za deset dní čaó :P

2 Satine Satine | Web | 20. července 2012 v 12:09 | Reagovat

Jinak řečeno - všechno to jde do kytek. Těším se na další článek. :)

3 Laman Laman | 20. července 2012 v 23:20 | Reagovat

mně se líbilo, co jsem nedávno četl, a sice že uklidňující část na většině konspiračních teorií je to, že lidé u moci mají vůbec nějaký plán

4 No.929 599 No.929 599 | Web | 22. července 2012 v 23:45 | Reagovat

[1]: Já už si zvykl:)

[2]: Přesně tak:) díky.

[3]: Toto není konspirační teorie, pozor.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama