Proč nemáme ve vládě odborníky?

16. srpna 2012 v 22:49 | No.929 599 |  Česká politická scéna
Zdravím,
Jak jste si mohli všimnout, založil jsem novou rubriku s názvem "Česká politická scéna", kde se budu, narozdíl od ostatních, zabývat převážně krásnou českou politiku. Nevím, které svinstvo bych měl napsat dřív a tak začnu otázkou, proč nemáme ve vládě odborníky?

Jen se koukněte na naše politiky.... proč nemáme na místě ministra financí ekonoma a na místě ministra obrany vojáka, když to jasně velí zdravý rozum? Kde asi republika půjde, když jí řídí lidi, kteří dané věci nerozumí a kteří do vlády nalezli jen pro plné koryta našich peněz z kterých žerou prasata v oblecích za našeho tichého přihlížení a tlachání v hospodách napříč celou republikou? Takže, lide národa českého, zde je ta naše sebranka:

Miroslav Kalousek- ministr financí

Vzdělání: Chemik

Chemik řídí ekonomiku země :) Ale to mi na něm tak nevadí, on asi chytrý bude, svůj morální kredit si zkazil naprostou povýšeností, arogancí, drzostí a praktikám mafiánského bosse.

Alexandr Vondra- ministr obrany

Vzdělání- doktor přírodních věd

Hele, že by se vrátila doba hipies a vojáci měli ve zbraních kytičky?:)
Řeknu to takhle, prase od pohledu a prase i uvnitř. Zloděj a navíc mimo obor. K tomu podléza NATO a obětuje naše vojáky na zbytečných misích v poušti.

Pavel Dobeš- ministr dopravy

vzdělání-Fakulta sociálních věd

Máme nejdražší dálnice v Evropě, ale pokud jste po některé z nich jeli, víte o čem mluvím. Kurva, jak já ty parchanty nenávidím! Jak za tohle můžou žádat zaplacení dálničních známek???


Jan kubice-ministr vnitra

vzdělání-pluskovník

Tady pozor! První politik, který má vzdělání na práci v resortu, ve kterém pracuje. Na druhou stranu, má podezřelé kontakty a chce odstranit Lessyho, takže- u mě neuspěl.

Alena Hanáková-ministr kultury

vzdělání-pedagog

Co dělá pedagog v kultuře??? Pak se divíte, že vám mladí umělci stávkujou.

Tomáš Chalupa- ministr životního prostředí

vzdělání- novinář

Ale ne... další lobysta... to kvůli němu lidé nadávají na zelené energie... a to mě štve obvzlášť.

Pavel Blažek- ministr spravedlnosti

vzdělání- právník

Konečně druhý člověk, který je na správném místě. Bohužel- je prolezlý korupcí už od té doby, co byl radním. A tenhle člověk dělá ministra spravedlnosti... k tomu nezbývá než dodat- no ty vole.

Jaromír Drábek- ministerstvo sociálních věcí

vzdělání- elektrotechnická fakulta

Není se čemu divit, že jsme pořád nevyřešili problém sociálních dávek.
Příjemné počteníčko, že? Z 8 politiků měli jen 2 vzdělání na daný obor. Divíte se, že pak jdeme do prdele?
No.929 599
PS:Prosím, neudělal by mi někdo na stránku počítadlo od Toplistu? Já vím, jsem lama, že to neumím, ale prostě mi to nejde... Na blogu se mi nějak podělalo počítadlo a oni to ne a ne spravit.
PSS:Nikdy si nekupujte zlaté Marbolla anebo Camelky- jsou odporné.
TOPlist
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Satine Satine | 17. srpna 2012 v 10:44 | Reagovat

No jo, v politice nejsou ti, co na to mají správné vzdělání, ale ty největší svině - nikdo jiný by se tam snad ani neudržel. A na Camelky mi vůbec nenadávej, víš, jak BÝVALY dobrý? Než si nějací debilové usmysleli, že kvůli netípnutým cigaretám shořelo strašně moc věcí a lidí a musí do nich přidávat cosi hnusnýho, aby byly samozhasínací.. Camelky už bych si teď ani náhodou nekoupila, ale bývaly fajn.. :/ Teď mě napadá - nechceš o tom zkusit něco dohledat a napsat článek? Protože pochybuju, že je to fakt kvůli naší bezpečnosti.. Třeba na silnicích zahyne mnohem víc lidí a taky se nevyrábí samobrzdící auta či co.

2 Satine Satine | Web | 17. srpna 2012 v 15:37 | Reagovat

Jo, myslela jsem o pravém důvodu, proč to tam přidali, přesně tak. A tip na dobré cigarety? To u mě nehledej, já kouřím červený redwajtky a viceroyky a to ne proto, že by to byly nějak dobré cigarety, ale proto, že jsou nejlevnější. Na jejich chuť už jsem si tak nějak zvykla a vlastně mi svým způsobem chutnají.. :D

3 mc mc | 18. srpna 2012 v 6:56 | Reagovat

počítadlo, až budu mít chvilku,tak mrknu a udělám a poradím jak do blogu aby makalo a abys viděl kdo,odkud tam byl...M.C   Ers

4 John Lemon John Lemon | Web | 18. srpna 2012 v 20:50 | Reagovat

Sice mě opět dráždí neurvalá forma článku (vulgarismy, subjektivní prvky - tím si podle mě zazdíváš příležitost být seriózním informátorem), ale jinak máš asi pravdu, za moc to nestojí.

Myslím ale, že obor vzdělání politika zase není tak zásadní. Vždyť ministr spravedlnosti není totéž co právník, ministr životního prostředí není totéž co biolog apod. Politik by samozřejmě měl rozumět tomu, nad čím rozhoduje, ale na druhou stranu studium určitého typu vysoké školy budoucímu politikovi stejně neposkytne spolehlivý obraz toho, jak to v daném oboru "skutečně chodí".

Koneckonců jsem rád, že SKUTEČNÍ odborníci dělají skutečnou práci a nešaškují v parlamentu. Nic proti politice.

5 No.929 599 No.929 599 | Web | 18. srpna 2012 v 22:21 | Reagovat

[4]: Formy článků se pokusím změnit a děkuji za připomínku, vážím si toho, když mi řekneš co ti vadí, nebo co ti nesedí.

Ne, jen vláda složená z ODBORNÍKŮ, kteří v daném oboru pracují a kteří mu rozumějí, jsou vystudovaní- jen ti dokáží spolehlivě vést své ministerstvo. Samozřejmě, prostě když je někdo zmetek, tak je zmetek a krást bude, ale lidi, kteří v daném oboru pracují a mají ho rádi, ho většinou nechtějí destabilizovat.

Jediný problém ke jmenování vlády je, slovy Satine(a já souhlasím) : No jo, v politice nejsou ti, co na to mají správné vzdělání, ale ty největší svině - nikdo jiný by se tam snad ani neudržel.

6 Laman Laman | 19. srpna 2012 v 9:24 | Reagovat

tentokrát můžu souhlasit stoprocentně. jako když Parkanová obhajovala svou předraženou zakázku na letadla s tím, že nerozumněla svému rezortu (volná citace), takže neznala přiměřenou cenu

kdokoli, kdo chce vládnout, se k tomu nehodí, a kdo nechce vládnout, no tak ten nechce vládnout

7 Willibald Brettschneider Willibald Brettschneider | 26. srpna 2012 v 12:19 | Reagovat

Proč nemáme ve vládě odborníky? Protože vláda není volena, ale ustanovena. Kdo ji ustanovuje? Ustanovený předseda. Kdo ho ustanovuje? President. Kdo je president? Zločinec. Zločinec, protože jest do funkce presidenta dosazen opět zločinci. Do vládních funkcí se nikdy nedostanou opravdoví odborníci, ale vždy jsou to členové politických stran, tedy zločineckých organizací, které vždy budou preferovat zájmy zakladatele(ů) oněch politických stran.
Takzvaní "nezávislí" jsou jen vějičkou, aby vzbudili zdání demokracie. Kdyby byli opravdu nezávislí, nikdy by se na vrchol politické pyramidy nedostali. Člen vlády nemusí být odborník. On neřídí, on rozhoduje. A jako každý, kdo rozhoduje, tak i člen vlády je neomylně přesvědčen, že rozhoduje správně. Pozitivní výsledky přičítá sobě, negativní označuje za selhání ostatních. Každý člen vlády, parlamentu a senátu, hlasuje a rozhoduje vždy ve svůj osobní prospěch. Nikdo nehlasuje na základě svého osobního názoru, ale podle rozhodnutí poslaneckých klubů. Nelze je tedy považovat za zodpovědné politiky, ale stádo politických ovcí, jejichž pastýři jsou předsedové stran, stranické výbory a poslanecké kluby. Na základě toho sice disponují určitou politickou mocí, ovšem pozbývají jakékoliv autority a úcty u občanů. To je však nezneklidňuje, neboť se cítí v naprostém bezpečí a své zisky, tedy cíl své činnosti, mají zaručeny. Český národ pro ně neznamená to, co znamenal pro T.G. Masaryka, Edvarda Beneše, Aloise Rašína a dalších mužů a žen, kteří se zapsali do historie národa, jsouce však záměrně opomíjeni, protifašistický odboj, tisíců padlých hrdinů na různých frontách 2. světové války, nic pro ně neznamená tisíce a tisíce perzekuovaných v dobách komunistického teroru padesátých let. Jejich cílem nikdy nebylo budovat, ale ničit. Zničili vše. Ničili tak dlouho, až dosáhli svého cíle. Jejich hlavním cílem byla degradace českého národa na pouhé lidské zdroje. To se jim za dvacet tři let podařilo. Proč nejsou ve vládě odborníci? Na to, aby něco bylo zničeno, nemusí být nikdo odborník. Stačí se postavit na ten správný politický post, být členem té správné politické strany, mít za zády média a devastace může začít.
Na závěr si dovolím položit akademickou otázku; Co dokázaly za posledních sto padesát let politické strany vykonat ve prospěch národa, nebo národů? Jaký tedy potom mají význam pro ten který národ?
Děkuji za Vaše názory.

8 No.929 599 No.929 599 | 27. srpna 2012 v 20:45 | Reagovat

[7]: Záleží vždy na lidech... ale můžu s klidným svědomím říct, že bez nich by jsme to dotáhli dál.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama