Říjen 2012

Volby

26. října 2012 v 13:24 | No.929 599 |  Česká politická scéna
Zdravím,
Kdybych měl pc dříve, mohli jste tento článek číst už dříve, ale okolnosti se mi postavili do cesty a nový pc mám až teď. Ačkoliv tento článek není aktuální, nemění to jeho podstatu a obsah. Chtěl bych se totiž rozepsat o Krajských a senátních volbách, které se konaly tento rok a přinesly úspěch levici. Možná by jste z mojich článků řekli, že jsem levičák, nebo dokonce komunista, ale tak to v žádném případě není a nikdy nebude.

Ačkoliv je současná vláda odstrašujícím příkladem vedení ekonomiky země a politického morálního kreditu, nikdy by mě nenapadlo volit strany jako jsou ČSSD, či snad dokonce KSČM. Lidé jsou prostě hloupí, protože nevidí jinou alternativu, než levici a taky si neumí pořádně pročíst volební programy. Volí toho, kdo jim řekne to, co chcou slyšet a to jim bohatě stačí.

To že zvítězila ČSSD mě nijak nepřekvapilo, ale v českých končinách se začíná oběvovat nový trend a to KSČM. Copak už lidé zapoměli, jak se tenkrát měli?

Nejvíce mě dokáže naštvat řeči o vyšší životní úrovni. Že potraviny byly levnější a když jsem šel do obchodu s desetikačkou, málem jsem si odnesl celý obchod v tašce. Stačí si přečíst jeden zajimavý odkaz a je jasné, že je to výmysl. Lidé si prostě pamatují jenom to co si chtějí pamatovat.
To že jsme si byli soběstační a že byla jistota práce je sice pravda, ale to už všichni zapoměli na přísnou cenzuru tisku, estébáky, esenbéčka, poviný vstup do KSČ, se Sovětským svazem na věčné časy,, povinného pionýra, spartakiádu a vojnu?
Zaraží mě, že lidi nevidí jiné řešení než extrémismus a totalitní režim. Nakonec taky, co mohlo za to, že se Hitler dostal k moci? Hospodářská krize. Hitler ji sice vyřešil, dal lidem práci a jídlo, ale za cenu milionů obětí, nesvobody a útlaku. Připadá vám to v pořádku?
Tak nějak se zajimám o historii, no a v časopise History jsem četl příběhy o českých letcích v Británii, bojujících proti Hitlerovi. Po dlouhých útrapách a soubojích, při kterých riskovali svůj život nakonec museli z českých zemí emigrovat pod nátlakem KSČ. Mnozí z nich režim nepřežili, neboť byli vězněni, či dokonce popraveni. Vadí mi, že lidé toto zcela ignorují i když o tom vědí.
Nehledě na to, rok 89. byl dle mého názoru ubohá fraška. Spousty rudých zločinců nebylo dodnes potrestáno a místo ve vězení dnes sedí ve vysokých funkcích a defakto to tady zčásti řídí, takže i oni jsou zodpovědní za bordel tady. To komunisté sem natahali ruskou mafii.

K ČSSD se vyjádřím stručně a jasně. Populisti a zloději. Před pár lety se zavázali, že nebudou dělat koalice s komunisty, ale když komunisté získali podporu ovčanstva, obrátili. Nevěřím jim ani slovo.

A na závěr? Lidi, jsou i jiné kvalitní strany, které by jste mohli volit. To, že opovrhujete pravicí, neznamená, že musíte volit levici, nebo snad ano? Podívejte se třeba na volební program strany svobodných občanů, nebo na piráty. Jsem členem mladé generace a nechci žít v rudých okovách. Děkuji.


No.929 599
TOPlist

Omluva potřetí:)

14. října 2012 v 15:49 | No.929 599
Zdarec,
I když mám teď rozdělaných několik článků, na nějakou dobu se s vámi rozloučím, na mojem počítači se spálila grafika(asi- co já vím, co s tím krámem je?:D) a nevím, kdy se opraví.

No.929 599

Sviňárna proti lidskosti

10. října 2012 v 21:06 | No.929 599 |  Téma Týdne
Zdravím,
Původně jsem neměl v úmyslu psát článek zrovna na tohle téma týdne, ale když jsem byl před nedávnem v Tescu můj názor se diamentrálně změnil.
Uprostřed prostoru mezi dvěmi čínskými restauracemi se rozléhala gigantická reklama zaměřená na děti. Obrovské vytríny a postavičky z Lega, pracovníci rozdávající pětiletým dětem letáky a okolo toho všeho byl houf malých předškoláků, kteří si se zájmem všechno prohlíželi. Atmosféru dolaďovala Japonská hudba používaná v chrámech a zářivé barvy všude okolo. Prošel jsem stádečko těch tupých "matek", které na celé akci těšilo jen to, že se na chvíli zbaví svých ratolestí a šel blíž, protože nic takového jsem ještě nikdy neviděl a nemohl jsem tomu uvěřit. No a jak se tak nenápadně přibližuji, vidím 2 malé kluky, když si mezi sebou povídají a jeden říká:"Já mám tám toho, je můj a ty máš kterého?""já zatím nemám žádného", odpověděl ten druhý, no a ten první se prostě otočil a šel.


Nevím čím to bylo, ale s největší pravděpodobností se cítil "o něco víc" jenom proto, že má hračku. Není to úsměvné, ani smutné, je to důsledek vnějšího světa, který nás už od malička dokonale lisuje a formuje k obrazu svému. Je to důsledek těchto reklam, které jsou vyvíjeny odborníky a dětskými psychology. Je to důsledek hnusu ve kterém žijeme.

Zakazují reklamy na cigarety, zakazují konopí, ale nezakážou, aby se na dětských kanálech, jako je MiniMax dělali reklamy zaměřené na děti. Zamyslete se každý, co je větší svinstvo, jestli konopí, nebo tohle zneužívání dětských duší a potom se zamyslete nad tím, co je legální a co ne.

A nejen to. Dnes je spousta dětských seriálů vymýšlena jen proto, aby si potom děti koupili výrobky, kde bude vyobrazen jejich "hrdina". Třebas Gormiti(kdo nezná-Google). Nestačí, že se vyrábí postavičky, plyšáci, karty apodobně, dokonce už je i "Gormití jogurt". KDyž jsem se zeptal svého čtyřletého bratrance proč ho kupuje a proč je dobrý, dostalo se mi odpovědi:Je dobrý, protože to vím. Máme spolu velice dobré vztahy(možná je to proto, že nemám sourozence)a vždycky se na mě těší, takže neochotou se se mnou bavit to nebude. Bude to tou vymývárnou mozků.

Takže-to je moje a jsem king:)

No.929 599
TOPlist