Prosinec 2012

Zasraný Vánoce

25. prosince 2012 v 9:54 | No.929 599 |  Společnost, Úvahy
(nejsem věřící, do kostela jsem šel jednou v životě, berte na to ohled u psaní komentářů prosím)

Zdravím všechny mé pravidelné čtenáře i náhodné kolemjdoucí,

Moc mne potěšilo, že téma týdne je Štědrý den. Jsem si vědom, že můj článek bude vyčnívat z řady jiných článků, kde úvodní věta většinou zní: "Šťastné a veselé!" a kde se pisatelé radují nad "krásným Vánočním časem" a tak uvítám klidně i negativní komentáře. Pokusím se podívat na Vánoce ze zcela jiného pohledu, než se na ně dívá většina obyvatelstva.

Začneme u kořenů Vánoc, a to u narození Ježíška, tedy Ježíše Krista. I přes všechny pochybnosti o jeho narození a zmrtvýchvstání (oba dva tyto svátky se kryjí se slunovraty), budeme považovat Vánoce za křesťanský svátek. A už se dostáváme k prvnímu problému. Kdo z vás dodržuje desatereo přikázání? Kdo z vás chodí do kostela? Kdo z vás obdarovává chudé a modlí se? Jedno, maximálně dvě procenta? Proč tedy slavíte Vánoce?!

Žijete ubohý život konzumního prasete a vašimi hlavními rysy jsou lži, přetvářka a bojovnost dravce, pokud jde o kořist. Žijete život, kterým by Ježíš Kristus, váš oslavenec, opovrhoval. Vaší hlavní náplní života je sehnat nové auto a nejnovější televizi, to je vaše krédo.

Když už jsme u konzumu, nemohu nepodotknout, že se z Vánoc stal přímo konzumní ráj. V rádiu se mezi koledami ozývá hlas reklam, které nás přesvědčují, co všechno musíme koupit našim blízkým, abychom jim udělali radost a prokázali tím naši lásku. Prokazujeme lásku materiální hodnotou, to je něco, co by Ježíš Kristus nikdy nedopustil, stejně tak by nechtěl, aby byl vánoční stromek kýčovitě ozdoben a aby z každé pouliční lampy vyčuhovalo cosi svítícího. Nechtěl by, aby byl každý keř omotán dráty a barevnými blikačkami a pochybuji, že by ho těšila takováto oslava jeho narození.

Již dávno nejsou Vánoce svátky klidu a míru, nastupuje totiž nová éra- svátky stresu. Všude jsou fronty, lidé si dokonce půjčují od lichvářů na dárky a tak se stres nevztahuje pouze na toto období, ale může se táhnout i několik let, případně i po celý život.

A co mne nejvíce rozčiluje je všudypřítomná přetvářka." Hurá, jsou Vánoce, radujme se! " Všichni se musíme usmívat, všichni musíme být šťastní. To, že vlastně už ani nevíme co slavíme je přece jedno. Nemůžu se dívat na ty šťastné obličeje všude kolem. Tolik přetvářky se nevyskytuje nikdy a nikde v roce.

Tudíž, sečteno a podtrženo, z Vánoc se stal motor na zisky, ubohá marketingová show. Jsou to svátky stresu a přetvářky, svátky obžerství, svátky vražd kaprů, svátky hnusu....
ještě jednou: nejsem věřící, do kostela jsem šel jednou v životě...

No.929599
TOPlist

Zavíráme oči, zavíráme mysl

22. prosince 2012 v 15:07 | No.929 599
Zdravím,

V tomto článku bych se již po několikáté chtěl rozepsat o lidské společnosti, neboť jsem pochopil, že politiku nelze měnit, dokud lidé budou takoví, jací jsou dnes.

Společnost totiž až příliš zavírá oči a neotevírá mysl. Chápu, že je lepší žít život ignoranta, každý den do sebe vyklopit čtyři piva, zanadávat si u komerčních zpráv a přečíst si nejčtenější časopis v zemi, Blesk, a tam se dozvědět, že Bartošová opět pila a kdo s kým chodí. Pak si zajít do mekáče a sežrat tam velký burger plný chemie a svinstev, se salátem, který byl nastříkán jakousi směsí, která se mimochodem až příliš podobá té, kterou lijeme do ostřikovačů.
A proč tam chodíme? No, je to přece strašně cool a v reklamě ukazovali, jak je ten sendvič s colou dobrý, což bude asi pravda, neboť vydrží roky na kuchyňské lince zcela bez jakéhokoli náznaku plísně. Paráda:)
Samozřejmě nesmíme pominout to, jak se Mekáč s láskou stará o prasátka a kravičky, vždyť oni vlastně žijí na farmě a to, že se jim do jídla strkají steroidy a antibiotika jsou pomluvy stejně jako to, že jsou na farmách týrány a že je s nimi zacházeno jako s věcmi.
Ignorant zavírá oči před kusem masa, vidí v něm zase jen maso, ale už neví, kde vyrostlo a jak se zabilo, jak žilo, nezajimá ho to, vidí prostě maso a vegetariána nazve slabochem, nebo přecitlivělým. Je přece jasné, že pořádný chlapák musí sežrat minimálně půl kila hovězího denně, jinak je zženštilý.

Nesmíme zapomenout na to, že takový pořádný chlapák si musí prosadit svůj názor a držet si ho za každou cenu, i kdyby neměl argumenty, nesmí uznat, že má někdo jiný pravdu.

Chápu, že je lepší být čubkou, kterou zajimá jenom make-up a nové cool hadříky. To, že se většina kosmetických přípravků testuje na zvířatech jsou taky pomluvy, nebo kecy a tak, když jí to někdo řekne, pošle ho do prdele místo toho, aby se nad tím zamyslela.
Ale samozřejmě, taková čubka má ráda zvířátka a dokáže to tím, že pohladí kočku na ulici, nebo jí má dokonce i doma a říká jí "micinka". Už jí nevadí, že kožich který nosí byl vyroben z kůže živého zvířete, možná chráněného a vymírajícího.

Není divu, že pokud jsou lidé takto zmanipulováni médii a reklamami, stávají se z nich ignoranti.

Dám vám příklad: v Ostravské ZOO je v pavilonu mednědů obří transparent o asijské medicíně, která využívá žluč medvědů jako afrodisiakum a je velmi drahá. Vzhledem k tomu, že zabíjení medvědů je málo efektivní, vznikly v asii takzvané "medvědí farmy". Dám tu obrázek, ale předem upozorňuji, že je hodně drastický.

Funguje to tak, že medvědy zavřou do klece a natrvalo jim do žlučníku zavedou odběrovou trubičku. Celý život žijí v kleci a při odebírání žluče si koušou srst a bijí hlavou od mříže. Umírají velmi mladí. Vidím kolik lidí si to čte, ale většina z nich se na to snaží stejně co nejrychleji zapomenout. Tomu se říká ignorace. Lidé radši budou žít v bláhové nevědomosti, než aby obětovali aspoň tu finanční pomoc.

Nejhorší je, že když tohle lidem řeknete, oni vám odpoví: Fuj, nepovídej mi o tom! Tak se chová zdravá společnost?
..

Poslední dobou mám čím dál tím větší pocit, že je něco na našem vnímání světa špatně, hodně špatně. Proč lidé odvracejí zrak od skutečných problémů a řeší blbosti? Noviny jsou plné "konce světa", ale vůbec se nezmiňují o tom, jak se svět stal komerčním a materialistickým, nezmiňují se o kartelových dohodách a nezmiňují se o devastaci přírodních zdrojů. Nezmiňují se o tom, jak banky dávájí půjčky chudým zemím, aby z nich pak vysáli veškeré nerostné bohatství, když nesplatí dluh. Když se zmiňují o válkách, tak rozhodně ne nestraně, ukážou vám bojující "rebely" proti "zlým" vládním vojákům, ale už vám neukáží roztrhaná dětská těla, protože lidé před tímto zavírají oči, nechtějí to vidět. Nezmiňují se o chybách systém a stávají se čím dál tím více komerční a bulvární. To je vymývání mozků ze strany médií.

Jako společnost bychom neměli zavírat oči nad skutečnými problémy. Jako společnost bychom neměli zavírat mysl nad skutečnými problémy. Neměli bychom se zaobírat blbostma, ale měli bychom otevírat oči i mysl, zamýšlet se, řešit věci do hloubky a nemít předsudky, říct stop ignoraci a nezájmu o planetu. Přestaňme hledat vzory tam kde nemáme. Proč bychom za svůj vzor nemohli mít například tibetského mniha?

Nebuďme jen pasivní tupou jednotkou posedlou materialismem a konzumem s vymytou hlavou. Buďme lidé. Buďme zdravá společnost.


No.929 599
¨
TOPlist

V čem je problém systému?

16. prosince 2012 v 20:30 | No.929 599 |  Společnost, Úvahy
Po relativně dlouhé době vás opět vítám na svém blogu,
dnes bych se rád rozepsal o problému tohohoto systému, známého pod názvem demokracie. V překladu znamená demokracie vládu lidu. Ale je demokracie v podobě jak ji známe nejlepší systém, který existuje? A pokud není, jaké jsou její problémy?
1) Peníze
Žijeme v demokracii, která je skloubená s peněžním systémem a kde peníze jsou symbolem moci. Každý je zde korumpovatelný a skoro každý úředník zkorumpovaný. Korumpuje se od vesnic a obcí, přes kraje, až po stát a nejenom tam, korumpuje se na Wall Steed, v OSN, v EU, korumpuje se všude. Myslíte si, že by si toto lid přál? Tak jaká je zde vláda lidu?

Proč je na Wall Streed vůbec úředník pro dodržování pravidel, když je uplatitelný? Proč vlastně existuje ČOI, když je každý její kontrolor uplatitelný? Proč existuje protikorupční policie, když se dá korumpovat?

Mým cílem teď není pošpinit ty "nenažrané politiky a úředníky", mým cílem je ukázat skutečnou podstatu problému dnešní demokracie a to- peněžní systém. Je zcela evidentní, že to právě peníze hatí demokracii. Není možné docílit spravedlnosti, když žijeme v systému, ve kterém může korumpovat každý každého a kde každý má určitou cenu, za kterou se korumpovat nechá.

Pokud bychom vyhlásili planetu za společné dědictví všech lidí na světě a poté ji jako naše děditství opečovávali, a pokud by neexistovali peníze, nebo jakékoli jiné platidlo, pak bychom možná zažili skutečnou demokracii. A proč možná?

Protože zde existuje problém číslo 2) Nevzdělanost, předsudky, neaktivita společnosti, neotevřenost

Ptal jsem se před léty mnoha lidí, zda si myslí, že se někdy dostaneme na měsíc. Odpovídali: Ani za tisíc let! Říkal jsem, víte něco o raketách? Ne. Víte něco o letech do vesmíru? Ne odpovídali. Tak jak jste k tomu došli? zeptal jsem se. Jak to, že každému dáváme právo na vlastní názor? Proč jim nedáme přístup k informacím?

Jacque Fresco(92 let)


Víte, jak chcete demokracii, když máme nevzdělané obyvatelstvo. Lidé jsou neuvěřitelně hloupí a nevzdělaní. Diskutují o Šumavě, přitom přírodopis měli naposledy někdy před 30 lety a nerozpoznají jelena od srny. Nerozumí životnímu prostředí, ale za každou cenu musí mít svůj vlastní názor a propagovat ho.

Nerozumí politice, ale mají právo jít volit. Jak to??? Znají maximálně 10 stran a 2 uměle vytvořené politické směry. Jsou neaktivní a nezajimají se o nic.

Tvrdí, jaký mají přehled o politice, přitom jediné co čtou jsou Novinky.cz a večer se s pytlíkem chipsů podívají na "zpravodajství" televize Nova. Nejhorší je, že takoví lidé vám nakonec řeknou, že jste 14 letý smrad co se nemá zajimat o věci, kterým nerozumí, začnou vás urážet, už se s vámi nebudou bavit na dané téma, protože někde v hloubi své duše vědí, že máte pravdu, ale začnou vás nazývat vyhulencem, přestože dané problematice rozumíte daleko více než oni.

Což je problém této nezdravé společnosti, nevím proč si každý brání svůj názor za každou cenu ik dyž nemá racionální argumenty. Prostě lidi nepřesvědčíte o tom, že za komunistů líp nebylo, nepřesvědčíte je, ani když na ně vytasíte s racionálními argumenty, čísly a fakty. Jak poté chcete vést zdravou populaci ve zdravém demokratickém systému, když neumějí přiznat vlastní chybu? Jak poté chcete zdravou společnost, když jen proto, že nemá informace jde volit extrémistickou stranu?

Kdybychom jako společnost byli otevřenější a vzdělanější, zajimali bychom se o dění ve světě i doma, aktivně se zůčastňovali demonstrací, psali články a nezavrhovali jeden druhého, věřím, že bychom se posunuli dál.

Myslím, že kdyby byl každý ochoten uznat, že dané problematice nerozumí a tak nemá možnost jít například volit, nebo o daném tématu hlasovat v referendu, pak by byl svět, nebo alespoń naše malá země lepší. Je to jen o vás lidi, jestli u vás zvítězí vaše ego, nebo racionalita.

A poučení z tohoto článku? Peněžní systém asi tak rychle nezměníme, ale to jedno, protože nejprve musíme změnit sami sebe. Lidi, uvědomte si, že nejste střed vesmíru a že i vy se můžete mýlit. Buďte ochotni na dané téma slušně diskutovat, shánějte si fakta a nebuďte zaujatí!

No.929 599

TOPlist

11.září malinko jinak

6. prosince 2012 v 15:33 | No.929 599 |  NWO
Zdravím vás,
Dnes se podíváme na to, co se stalo 11.září roku 2001, protože si myslím, že to, co nám předkládají média, je lež. Posuďte sami:

1) 11. září uneslo 17 mužů vyzbrojených řezačkami na koberce, které vedl z podzemní jeskyně muž na dialýze z druhého konce světa 4 komerční letadla a letěli s nimi hodinu a půl zcela mimo stanovený kurs, čímž překonali nejvíce chráněný vzdušný prostor na světě, aniž by je zastavila jediná stíhačka, přemohli posádku i vojensky trénované piloty a dokázali zničit 3 budovy.

Shodou okolností byli tito muži z jeskyně schopni letět s velkým letounem 757 ve výšce více než 2 kilometry a navíc provést otáčku o 270 stupňů, srovnat letadlo se zemí a vrazit přímo do účetního oddělení Pentagonu, kde pracovníci právě dumali, kde se jim ztratilo 2,3 bilionů dolarů, které ministr obrany Donald Rusfeldza za "zmizelé" den před tím, 10.11.2001.

2) Ale novináři naštěstí věděli během několika minut, kdo má tuto ohavnou věc na svědomí-, experti během několika hodin a Bushova administrativa během jednoho dne.
Důkazy spadly FBI doslova z nebes do klína- bylo zjištěno, že únoscův pas byl nalezen pár bloků od obchodního centra.

3) Vyšetřování bylo předem předurčeno proto, aby zkrachovalo, protože bylo odložené, podfinancované a nstavené tak, aby selhalo.

Vyšetřování bylo založeno na svědectví získaného na základě mučení, jehož záznamy byly poté zničeny. Nikoho nezajimalo, kdo poskytl finančí prostředky teroristům. Zjevně je to nepostatná informace. Nakonec vyšetřovací komise rozhodla, že selhání bylo zapříčiněno "Selháním naší představivosti", protože nikoho nenapadlo, že by někdo naboural letadlem do budovy(slova G. Bushe)

Bylo prohlášeno, že data, která modelovala pád budovy WTC7 jsou tajná, ale to v pořádku, protože by to ohrozilo "veřejnou bezpečnost". FBI prohlásila, že veškerá data týkající se vyšetřování by měli být drženy mimo veřejnost, ale to je v pořádku, protože FBI nemá co skrývat.

4) Usama žil v pevnostní jeskyni v horách, ale podařilo se mu uniknout, pak se schovával v Tora Bora, ale zase unikl, pak žil několik let v Aboatobatu, vysmívajíc se nejvíce vyspělému špionážnímu systému na světě, vidávajíc beztrestně jedno vieo za druhým, až ho našla jednotka SEALS, která zazmatkovala a neozbrojeného ho zastřelila. Mimochodem, tato akce nebyla kamerovaná(i když se kamerují veškeré akce speciálních služeb). Poté hodila jeho tělo do vody, aniž by o tom někomu něco řekla a následně 20 členů této jednotky zemřelo při nehodě ve vrtulníku.No.929 599

TOPlist

EXTRA pro ERS. blog

1. prosince 2012 v 11:25 | No.929 599 |  Ostatní
Zdravím autory blogu ERS, ale i jiné návštěvníky mého blogu,

Tento článek bude směřován právě k blogu ERS, ačkoliv jsem chtěl psát o Vánocích, coby marketingovému podvodu a celkově o slevách a podobně. A proč? Dnes mi zakázali vkládat příspěvky. Důvod? Nevím, ale řekli jste mi toto-

No.929 599 až přestaneš to svinstvo hulit a napadat blog debilními kecy, ozvy se a odblokuju tě .Tec jsem se zachoval demokraticky, smazal jsem opakované příspěvky - tapetování není přípustné!!! Zachoval jsem se tak, jak to od roku 1989 v česku funguje..

(k tapetování- promiňte- ten příspěvek mi tam vlítl 2x sám a sám jsem ten druhý smazat nemohl. Můžu za to, když se mi lagne net? Tohle je jen záminka proč mě bloknout)

a pak taky toto:

No.929 599 můžeš napsat ty kecale, ale piš až nebudeš pod vlivem THC, cos dělal
17. listopadu 2012 ? Já ti řeknu, cos dělal HULIL!! A jednou si budeš mlátit tu vyhulenú hlavu o zeď a vyčítat si, a nadávat si, proč že já vyhulenec jsem nevzal své spolužáky a kamarády a netáhli jsme na Prahu a nedokázali změnit to co nás potkalo a víš co tě potká ? Nezaměstnanost, bída, cenzura a to jen proto, že sedíš na prdeli , hulíš a obvinuješ lidi z něčeho o čem nemáš ani páru.

(tady není co řešit:D )

Takže k tomu, co předcházelo mému zablokování. Na blogu ERS bylo pár článků, kde se například autor ptal- "Nebylo opravdu lépe za komárů?", načež jsem mu slušně a kultivovaně napsal komentář že ne, že určitě nebylo. "Diskutující" mi začali nadávat do zhulek a feťáků, nebo třeba, že kdyby zde byli komunisté, nikdy bych se nanarodil, protože by nedovolili mým rodičům splodit takového degena, ty komentáře k tomuto jsou myslím již smazány, takže si je nepřečtete.

Další článek byl o metanolové aféře, ten článek vyzněl tak, že metanolovou aféru udělal úmyslně stát. Možná to tak autor chtěl, možná ne- každopádně si diskuzi můžete přečíst tady(podotýkám, že komentáře kde mi nadávali jsou již bohužel smazané)- http://ers.blog.cz/1211/lide-umiraji-kvuli-pancovanemu-alkoholu-a-budou-umirat#komentare

Dále jsem se provinil tím, že jsem napsal komentář k k videu odpor nelze zakázat-(http://ers.blog.cz/1211/odpor-nelze-zakazat#komentare)- konkrétně vlastně jenom k tomu videu, kde byl zneužit Karel Kryl. Otázal jsem se, zda zde propagují extrémismus. Můj komentář je bohužel už smazaný. Poté mne zablokovali.

Teď bych vám chtěl, milí autoři něco říci- já vám tam nepsal jenom "hovna", já s vámi ve většině souhlasil! Viz. třeba článek o církevních restitucích nebo masmédiích. Ale tyhle komentáře už jste určitě taky radši smazali, co? Chcete demokracii, ale blokujete lidi jen proto, že s vámi v něčem nesouhlasí? To nedává logiku, ne?

Rád bych se vyjádřil k pár větám, které byly směřovány na mne.

No.929 599 můžeš napsat ty kecale, ale piš až nebudeš pod vlivem THC, cos dělal
17. listopadu 2012 ?

Ne, nehulil, já se učil na čtvrtletní práci z matematiky, ze které jsem nakonec dostal chválitebnou, tudíž za 2. Demonstrovat bych šel, ale jsem z Ostravy- myslíte že mě rodiče pustí??????

a víš co tě potká ? Nezaměstnanost, bída, cenzura a to jen proto, že sedíš na prdeli , hulíš a obvinuješ lidi z něčeho o čem nemáš ani páru.

Tak já vám něco povím- víte co dělají mí vrstevníci- sedí u kompu a hrají!!!! Já píši a vyjadřuji se ke společenským a politickým problémům, jsem aktivní!!! A co za to sklízím? nadávky! Nadáváte mi, že jsem 14 letý smrad co se nemá co starat do věcí, do kterých mi nic není. Nadáváte mi do fetek. Nemám tohleto za potřebí, mohl bych být jen další ovčan, ale nejsem a za to mě vy kritizujete. Děkuji za podporu:)

Blog ERS jsem měl vždy rád, ale tímhle jste mě vytočili doběla. Odblokovat nechci- proč bych chtěl? zase mne stejně zablokujete, takže o co jde? Radši budu zablokovaný, než vaše ovečka, které vám odkýve 100% vašeho blogu.

Dále vám chci říct autorům ERS, že vy se k tomuto článku vyjádřit můžete, u mne je KAŽDÝ názor vítaný!!! Jenom vás chci poprosit- vyjadřujte se slušně a nenadávejte mi, nebuďte vulgární. To je asi jediná podmínka. Děkuji.

A úplně na závěr? Nepíši tento článek proto, že bych vás chtěl pomluvit anebo poškodit, já ho píši, protože vás nemám jak jinak kontaktovat.


No.929 599

TOPlist