V čem je problém systému?

16. prosince 2012 v 20:30 | No.929 599 |  Společnost, Úvahy
Po relativně dlouhé době vás opět vítám na svém blogu,
dnes bych se rád rozepsal o problému tohohoto systému, známého pod názvem demokracie. V překladu znamená demokracie vládu lidu. Ale je demokracie v podobě jak ji známe nejlepší systém, který existuje? A pokud není, jaké jsou její problémy?
1) Peníze
Žijeme v demokracii, která je skloubená s peněžním systémem a kde peníze jsou symbolem moci. Každý je zde korumpovatelný a skoro každý úředník zkorumpovaný. Korumpuje se od vesnic a obcí, přes kraje, až po stát a nejenom tam, korumpuje se na Wall Steed, v OSN, v EU, korumpuje se všude. Myslíte si, že by si toto lid přál? Tak jaká je zde vláda lidu?

Proč je na Wall Streed vůbec úředník pro dodržování pravidel, když je uplatitelný? Proč vlastně existuje ČOI, když je každý její kontrolor uplatitelný? Proč existuje protikorupční policie, když se dá korumpovat?

Mým cílem teď není pošpinit ty "nenažrané politiky a úředníky", mým cílem je ukázat skutečnou podstatu problému dnešní demokracie a to- peněžní systém. Je zcela evidentní, že to právě peníze hatí demokracii. Není možné docílit spravedlnosti, když žijeme v systému, ve kterém může korumpovat každý každého a kde každý má určitou cenu, za kterou se korumpovat nechá.

Pokud bychom vyhlásili planetu za společné dědictví všech lidí na světě a poté ji jako naše děditství opečovávali, a pokud by neexistovali peníze, nebo jakékoli jiné platidlo, pak bychom možná zažili skutečnou demokracii. A proč možná?

Protože zde existuje problém číslo 2) Nevzdělanost, předsudky, neaktivita společnosti, neotevřenost

Ptal jsem se před léty mnoha lidí, zda si myslí, že se někdy dostaneme na měsíc. Odpovídali: Ani za tisíc let! Říkal jsem, víte něco o raketách? Ne. Víte něco o letech do vesmíru? Ne odpovídali. Tak jak jste k tomu došli? zeptal jsem se. Jak to, že každému dáváme právo na vlastní názor? Proč jim nedáme přístup k informacím?

Jacque Fresco(92 let)


Víte, jak chcete demokracii, když máme nevzdělané obyvatelstvo. Lidé jsou neuvěřitelně hloupí a nevzdělaní. Diskutují o Šumavě, přitom přírodopis měli naposledy někdy před 30 lety a nerozpoznají jelena od srny. Nerozumí životnímu prostředí, ale za každou cenu musí mít svůj vlastní názor a propagovat ho.

Nerozumí politice, ale mají právo jít volit. Jak to??? Znají maximálně 10 stran a 2 uměle vytvořené politické směry. Jsou neaktivní a nezajimají se o nic.

Tvrdí, jaký mají přehled o politice, přitom jediné co čtou jsou Novinky.cz a večer se s pytlíkem chipsů podívají na "zpravodajství" televize Nova. Nejhorší je, že takoví lidé vám nakonec řeknou, že jste 14 letý smrad co se nemá zajimat o věci, kterým nerozumí, začnou vás urážet, už se s vámi nebudou bavit na dané téma, protože někde v hloubi své duše vědí, že máte pravdu, ale začnou vás nazývat vyhulencem, přestože dané problematice rozumíte daleko více než oni.

Což je problém této nezdravé společnosti, nevím proč si každý brání svůj názor za každou cenu ik dyž nemá racionální argumenty. Prostě lidi nepřesvědčíte o tom, že za komunistů líp nebylo, nepřesvědčíte je, ani když na ně vytasíte s racionálními argumenty, čísly a fakty. Jak poté chcete vést zdravou populaci ve zdravém demokratickém systému, když neumějí přiznat vlastní chybu? Jak poté chcete zdravou společnost, když jen proto, že nemá informace jde volit extrémistickou stranu?

Kdybychom jako společnost byli otevřenější a vzdělanější, zajimali bychom se o dění ve světě i doma, aktivně se zůčastňovali demonstrací, psali články a nezavrhovali jeden druhého, věřím, že bychom se posunuli dál.

Myslím, že kdyby byl každý ochoten uznat, že dané problematice nerozumí a tak nemá možnost jít například volit, nebo o daném tématu hlasovat v referendu, pak by byl svět, nebo alespoń naše malá země lepší. Je to jen o vás lidi, jestli u vás zvítězí vaše ego, nebo racionalita.

A poučení z tohoto článku? Peněžní systém asi tak rychle nezměníme, ale to jedno, protože nejprve musíme změnit sami sebe. Lidi, uvědomte si, že nejste střed vesmíru a že i vy se můžete mýlit. Buďte ochotni na dané téma slušně diskutovat, shánějte si fakta a nebuďte zaujatí!

No.929 599

TOPlist
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Enitas Enitas | Web | 16. prosince 2012 v 20:40 | Reagovat

Jo, nejhorší je, když se někdo v diskusích ohání věkem nebo "koníčky" (hulení se za koníček dá považovat, ne?:D). Někteří asi prostě jen nejsou schopni uznat, že i když je ti méně let než jim, vyznáš se v mnoha věcech líp. Nemají argumenty a začnou nadávat úplně mimo téma. ;)

Hlavní je uznat svoji chybu. Vždyť každý se může zmýlit a diskuse jsou právě od toho, abychom mohli svůj názor třeba i trochu změnit. Ale lidi jsou prostě blbí, jinak se to snad ani říct nedá. :D Zvlášť tady v Čr už se nedivím ničemu..

2 Aňa Aňa | Web | 18. prosince 2012 v 19:37 | Reagovat

Přiznám se teda že politice moc nerozumím. A nova vymývá mozky.

3 EARL EARL | Web | 19. prosince 2012 v 20:47 | Reagovat

Jídlo je peklo no :-/ A ty dojezdy jsou víc jak peklo :-D To je přímo dvojité peklo a možná ani to ne. Ale když si člověk zvykne jde to.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama