Zavíráme oči, zavíráme mysl

22. prosince 2012 v 15:07 | No.929 599
Zdravím,

V tomto článku bych se již po několikáté chtěl rozepsat o lidské společnosti, neboť jsem pochopil, že politiku nelze měnit, dokud lidé budou takoví, jací jsou dnes.

Společnost totiž až příliš zavírá oči a neotevírá mysl. Chápu, že je lepší žít život ignoranta, každý den do sebe vyklopit čtyři piva, zanadávat si u komerčních zpráv a přečíst si nejčtenější časopis v zemi, Blesk, a tam se dozvědět, že Bartošová opět pila a kdo s kým chodí. Pak si zajít do mekáče a sežrat tam velký burger plný chemie a svinstev, se salátem, který byl nastříkán jakousi směsí, která se mimochodem až příliš podobá té, kterou lijeme do ostřikovačů.
A proč tam chodíme? No, je to přece strašně cool a v reklamě ukazovali, jak je ten sendvič s colou dobrý, což bude asi pravda, neboť vydrží roky na kuchyňské lince zcela bez jakéhokoli náznaku plísně. Paráda:)
Samozřejmě nesmíme pominout to, jak se Mekáč s láskou stará o prasátka a kravičky, vždyť oni vlastně žijí na farmě a to, že se jim do jídla strkají steroidy a antibiotika jsou pomluvy stejně jako to, že jsou na farmách týrány a že je s nimi zacházeno jako s věcmi.
Ignorant zavírá oči před kusem masa, vidí v něm zase jen maso, ale už neví, kde vyrostlo a jak se zabilo, jak žilo, nezajimá ho to, vidí prostě maso a vegetariána nazve slabochem, nebo přecitlivělým. Je přece jasné, že pořádný chlapák musí sežrat minimálně půl kila hovězího denně, jinak je zženštilý.

Nesmíme zapomenout na to, že takový pořádný chlapák si musí prosadit svůj názor a držet si ho za každou cenu, i kdyby neměl argumenty, nesmí uznat, že má někdo jiný pravdu.

Chápu, že je lepší být čubkou, kterou zajimá jenom make-up a nové cool hadříky. To, že se většina kosmetických přípravků testuje na zvířatech jsou taky pomluvy, nebo kecy a tak, když jí to někdo řekne, pošle ho do prdele místo toho, aby se nad tím zamyslela.
Ale samozřejmě, taková čubka má ráda zvířátka a dokáže to tím, že pohladí kočku na ulici, nebo jí má dokonce i doma a říká jí "micinka". Už jí nevadí, že kožich který nosí byl vyroben z kůže živého zvířete, možná chráněného a vymírajícího.

Není divu, že pokud jsou lidé takto zmanipulováni médii a reklamami, stávají se z nich ignoranti.

Dám vám příklad: v Ostravské ZOO je v pavilonu mednědů obří transparent o asijské medicíně, která využívá žluč medvědů jako afrodisiakum a je velmi drahá. Vzhledem k tomu, že zabíjení medvědů je málo efektivní, vznikly v asii takzvané "medvědí farmy". Dám tu obrázek, ale předem upozorňuji, že je hodně drastický.

Funguje to tak, že medvědy zavřou do klece a natrvalo jim do žlučníku zavedou odběrovou trubičku. Celý život žijí v kleci a při odebírání žluče si koušou srst a bijí hlavou od mříže. Umírají velmi mladí. Vidím kolik lidí si to čte, ale většina z nich se na to snaží stejně co nejrychleji zapomenout. Tomu se říká ignorace. Lidé radši budou žít v bláhové nevědomosti, než aby obětovali aspoň tu finanční pomoc.

Nejhorší je, že když tohle lidem řeknete, oni vám odpoví: Fuj, nepovídej mi o tom! Tak se chová zdravá společnost?
..

Poslední dobou mám čím dál tím větší pocit, že je něco na našem vnímání světa špatně, hodně špatně. Proč lidé odvracejí zrak od skutečných problémů a řeší blbosti? Noviny jsou plné "konce světa", ale vůbec se nezmiňují o tom, jak se svět stal komerčním a materialistickým, nezmiňují se o kartelových dohodách a nezmiňují se o devastaci přírodních zdrojů. Nezmiňují se o tom, jak banky dávájí půjčky chudým zemím, aby z nich pak vysáli veškeré nerostné bohatství, když nesplatí dluh. Když se zmiňují o válkách, tak rozhodně ne nestraně, ukážou vám bojující "rebely" proti "zlým" vládním vojákům, ale už vám neukáží roztrhaná dětská těla, protože lidé před tímto zavírají oči, nechtějí to vidět. Nezmiňují se o chybách systém a stávají se čím dál tím více komerční a bulvární. To je vymývání mozků ze strany médií.

Jako společnost bychom neměli zavírat oči nad skutečnými problémy. Jako společnost bychom neměli zavírat mysl nad skutečnými problémy. Neměli bychom se zaobírat blbostma, ale měli bychom otevírat oči i mysl, zamýšlet se, řešit věci do hloubky a nemít předsudky, říct stop ignoraci a nezájmu o planetu. Přestaňme hledat vzory tam kde nemáme. Proč bychom za svůj vzor nemohli mít například tibetského mniha?

Nebuďme jen pasivní tupou jednotkou posedlou materialismem a konzumem s vymytou hlavou. Buďme lidé. Buďme zdravá společnost.


No.929 599
¨
TOPlist
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Agrem Agrem | 22. prosince 2012 v 16:50 | Reagovat

Smutná pravda..

2 Návštěvník Návštěvník | 22. prosince 2012 v 17:43 | Reagovat

Líbí si mi tvůj blog, máš ho pěkný, jen tak dál:)

3 Zezulka Zezulka | E-mail | Web | 22. prosince 2012 v 22:34 | Reagovat

Mala tupa hlavo, pises bludy. Nemas ani trochu potuchy jak funguje zivot, ty mala kryso.

4 Enitas Enitas | Web | 22. prosince 2012 v 23:37 | Reagovat

Napsal jsi to prostě skvěle, všechno důležité jsi shrnul do jednoho článku. Lidi jsou slepí.. Nechtějí vidět pravdu. Ukážeš jim třeba fotky týraných zvířat a oni ti řeknou, že je to nějaká výjimka, fuj fuj fuj, zavřou oči a co nejrychleji to zapomenou. Kéž by bylo na světě méně lhostejných lidí..

5 Enitas Enitas | Web | 22. prosince 2012 v 23:39 | Reagovat

[3]: A jak teda funguje život? Všechno je v pořádku a nic zlého se neděje? Být tebou, přestanu tady bezdůvodně urážet.

6 No.929599 No.929599 | Web | 23. prosince 2012 v 10:15 | Reagovat

[3]: poucte mne o tom, jak funguje zivot prosim.
Omlouvam se za pravopis, jsem tu z mobilu.

[4]: diky;-)

7 GVKB GVKB | E-mail | Web | 24. prosince 2012 v 20:35 | Reagovat

http://vitkouba.wordpress.com/
Lidi nejsou slepí jsou duševně nemocní

8 john-lemon john-lemon | Web | 27. prosince 2012 v 11:33 | Reagovat

Co jsou kartelové dohody? Uvítal bych, kdybys o tom víc napsal.

Jako vždy trochu přeháníš. Práva na ochranu zvířat jsou důležitá a určitě by se měla respektovat, ale mnohem víc soucítím s trpícími lidmi než zvířaty. Proto například nejsem vegetarián. Kuře na paprice k obědu prostě nechápu jako zločin nebo vraždu. A není nakonec lepší jíst mrtvé kuře než mrkev zaživa? :)

K problémům nejsem lhostejný, ale například nemám ponětí, co bych konkrétně mohl udělat pro medvědy v Asii. Teda krom toho, že si o tom přečtu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama