Leden 2013

Reálný Avatar?

24. ledna 2013 v 16:21 | No.929 599 |  Korporatokracie
Vítám vás u mého dalšího článku,
Před několika dny jsem si prohlížel internet a na internetových stránkách Ac24.cz jsem narazil na zprávu, která mne zaujala a zároveň také celkem rozčílila, proto bych ji zde chtěl uveřejnit.

V Amazonském pralese se totiž schyluje k ozbrojenému konfliktu místních domorodců a Ekvádorské armády v pozadí s jednou z největších ropných společností v Jižní Americe, která chce prales vykácet a začít těžit ropu. Za vše může právně neplatná smlouva, kterou místní vůdne vesnice podepsal. Opakuji, je právně neplatná, neboť k takovému kroku vůdce vesnice nemá právo. Místní komunita na dvou zasedáních rozhodla o opaku, tedy finanční nabídku odmítnout kvůli dlouhodobému neekologickému dopadu na místní životní prostředí.

A tak tedy bude skupina čítající 400 domorodců bojovat jen s luky, šípy a kopími proti moderním zbraním a nejspíš také zahynou.

Zemřou ovšem se ctí, zemřou totiž v boji o 70 000 hektarů ryzího deštného pralesa o kterém vědci prohlašují, že, cituji: "Jeden hektar v této části Amazonie obsahuje širší škálu života, než celá Severní Amerika." PetroAmazonas již domorodcům vzkázala, že příjde v lednu a s ní příjde i armáda.

Měli bychom se jakožto společnost zamyslet, zda je toto jednání správné. Měli bychom se zamyslet, zdali není lepší upustit od fosilních paliv. Měli bychom se zamyslet, zda je dobré zabíjet lidi, kácet stromy a vraždit zvířata pro ropu.


No.929599

TOPlist

Prezidentské volby 2013

17. ledna 2013 v 21:09 | No.929 599 |  Česká politická scéna
Zdravím,
Po dlouhé době píši článek a bylo by hříchem se nevyjádřit k tak aktuálnímu tématu, jako jsou prezidentské volby. Rozeberu zde oba dva zvolené kandidáty a vyjádřím se k nim.

Karel Schwarzenberg - Argumenty typu, že Karel šišlá, anebo že spí nemám rád. Sice bude reprezentovat naši zemi, ale důležité je, co má v hlavě. Nejvíce mi na něm vadí jeho politická angažovanost a členství ve straně samo o sobě. Jestliže máme konečně přímou volbu prezidenta, pak se ptám lidi, proč jste si zvolili člověka, který je členem politické strany, kterou nenávidíte z celého srdce a nadáváte na ni v hospodě u piva (aneb typičtí češi) už pěknou řádku let. TOP09 darovala celkem 6 milionů na jeho kampaň. Myslíte si lidi, že to nebude chtít nějak splatit? A co soukromé osoby, jako třeba Václav dejčmar (2,5 milionu korun), Viliam Sidek (2 miliony), Libor Winkler (5 milionu) ?

Miloš Zeman- Zdánlivě menší zlo. Zdánlivě zástupce "levice" v České republice. Je pravda, že bojoval proti komunismu, proto ho také ze strany tenkrát vyhodili, nicméně důležitá stránka věci je jeho financování. Opět ho podporují a financují soukromé osoby, jako třeba například lobbista a dlouholetý člen KSČ Miroslav Šoufl (1 milion), nebo František Gejdoš (1 milion). Český zástupce firmy LukOil, zároveň také místopředseda SPOZ, daroval na kampaň oficiálně jeden milion korun. Nutno podotknout, že tato ruská ropná firma dodává letišti Praha letecký benzín bez výběrového řízení:-)


Takže mne napadá, zda u nás ještě funguje zdravý rozum. Přemýšlím, jestli lidi volí vůbec hlavou, protože jsem přesvědčen, že tomu tak není. Lidi, to si nejste schopní sednou k internetu a vyhledat si informace o daných kandidátech? Já, 14 letý debílek jsem si je vyhledal během minuty!

A takto funguje demokracie po česku, nevyhrává nejvhodnější kandidát, nýbrž člověk, který říká pouze populistické žvásty a vrazí do kampaně nejvíce peněz. Lidi, nestěžujte si na politiky, stěžujte si na sebe.

No.929 599
TOPlist

Vladimír Franz

12. ledna 2013 v 12:58 | No.929 599 |  Česká politická scéna
Ačkoliv na blog nemám čas, nemůžu se nevyjádřit k tak aktuálnímu témat, prezidentským volbám. Článek bohužel nenapíši, ale alespoň zde hodím úryvek z proslovu pana profesora Vladimíra Franze a současně máte také možnost přečíst si můj článek o prezidentských volbách, který jsem napsal sice již v Listopadu roku 2012, ale je stále aktuální. Najdete ho ZDE. Dále si táké můžete počíst něco o prezidentských kandidátech a jejich financování, je to vlastně prodloužená verze mého článku. ZDE.


No.929599
TOPlist

Má nepřítomnost

8. ledna 2013 v 17:18 | No.929 599 |  Ostatní
Zdravím všechny čtenáře mého blogu. Dnes žádný článek nebude, neboť- vlastně co to tu plácám? Článek nečekejte ještě tak 1- 2 týdny. Za leden tu bude tak maximálně jeden. Nemůžu psát, neboť se musím učit na spoustu předmětů a byť mi nehrozí jediná trojka, musím to už prostě dojet a vyždímat ze svého umučeného mozku maximum. Je mi to líto a rve mi to srdce, protože mi hlavou víří spousta dobrých nápadů na články, no, nedá se nic dělat.

Ale chtěl bych vám poděkovat za nesnižující se návštěvnost, ba naopak, v nedávné době jsem trhnul rekord a také mne těší, že mám konečně svého hatera:D

No.929599
TOPlist