Březen 2013

Nesmyslná legalizace

31. března 2013 v 10:01 | No.929 599 |  Česká politická scéna
Zdravím,
Po takřka dvou měsících zahálky jsem se rozhodl napsat svůj názor na takzvanou "legalizaci konopí pro léčebné účely".

V první řadě bych chtěl, avšak jen do jisté míry, pochválit vládu, která učinila první krok ke skutečné legalizaci. Už dávno se ví, že marihuana není tvrdá droga, že nikterak neohrožuje společnost a že na ni nevzniká závislost, stejně tak mohu z vlastní zkušenosti popřít častý argument odpůrců této rostliny, že tato droga vede k tvrdším drogám. Odborníci dokonce tvrdí, že to právě alkohol a nikotin jsou bránou do světa drog, současně také říkají, že to právě tyto dvě látky jsou tvrdé narkotika.

Odbočíme však od charakteristiky konopí či marihuany a zaměříme se na způsob, jakým je legalizace prováděna. Je, nebo bude prováděna zcela neefektivně a iracionálně. Konopí je totiž rostlina, kterou lze bez větších potíží vypěstovat v české republice za minimální náklady. Každý, opakuji každý, kdo někdy viděl konvici, hnojivo, hlínu a květináč má dostatečně velký potenciál na to, aby si sám, za pár desítek korun( pominu-li relativně drahá semínka, která ovšem budete muset koupit pouze jednou-100-300kč/1) vypěstoval vlastní rostlinu.

Samozřejmě, konopí se dá pěstovat také ve velkém, a to na poli, této role by se mohl shostit třeba právě stát- zaměstnal by občany a ještě by na tom profitoval. V lékárnách, či specializovaných obchoech by se mohly prodávat se zárukou kvality nasušené kousky konopí na váhu vypěstované za rohem a to za minimální cenu. Za předpokladu ,že by ceny byly opravdu přijatelné, by stát legalizací potíral nelegální obchody s marihuanou.

Ovšem co se stane s legalizací v rukách našich politiků? Promění ji na sprostý "obchod". Konopí se má dovážet ze zahraničí přes půlku Evropy a bude stát obrovské peníze, jelikož pojišťovny nechtějí hradit takovouto léčbu. Otázkou pak zůstává, zdali z tohoto obchodu firmy nevycouvají kdvůli nedostatku odbytu. Tudíž legalizace dopadne buď tak, že se ji zmocní farmaceutické firmy a promění ji v obrovský byznys, což by znamenalo praktickou cenovou nedostupnost, nebo že celý projekt zkrachuje. Přitom by legalizace mohla být tak jednoduchá.

"Děsí mě úplně ta představa, že stát se chová jako ten nejsprostší drogový dealer, který bude lidi, nemocný lidi nutit kupovat si konopí v lékárnách pod pohružkou, že půjdou do vězení, to je odporný."

- Libuše bryndová, specialistka na samoléčbu konopím -


No.929599
TOPlist

Informativní zpráva

19. března 2013 v 14:54 | No.929 599
Dlouho jsem nenapsal článek a nevím kdy něco spáchám. Neptejte se proč nepíši, stejně vám to nepovím:-) Prostě teď chvíli nebudu psát, navštěvovat své oblíbené stránky a blogy však nadále budu.

No.929 599
TOPlist